حصار زنجان بهداشت امکانات بیمارستان

حصار: زنجان بهداشت امکانات بیمارستان علوم پزشکی رونمایی زنجان بهداشت و درمان

گت بلاگز اخبار اجتماعی آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی / ابتکار خبر داد

نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جهت همکاری در برنامه‌های سال ۹۷، برگزار شد.

آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی / ابتکار خبر داد

ابتکار خبر داد: آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی

عبارات مهم : آموزش

نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جهت همکاری در برنامه های سال ۹۷، برگزار شد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در این نشست اظهار کرد: امیدواریم امسال در ادامه همکاری های سال ۹۶ مباحث خوب و مفیدی را میان دولت و مجلس داشته باشیم. منظور از این جلسه همفکری جهت تعیین مسیر حرکت در سال ۹۷ است تا در فعالیت ها هم افزایی داشته باشیم و به نتیجه برسانیم.

آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی / ابتکار خبر داد

وی ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۷ لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به نتیجه برسد و جهت تکمیل آن باید مهارت های زندگی و آموزش های حقوقی در سطوح متفاوت آموزش داده شود.

معاون مدیر جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به امضای تفاهم نامه ای میان معاونت زنان و وزارت آموزش و پرورش در جهت مهارتهای زندگی اشاره کرد و افزود: در تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش به امضاء رسیده، آموزش ها مد نظر قرار گرفته و علاوه بر آن به تقویت ورزش و نشاط نیز تاکید داشته ایم.

نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جهت همکاری در برنامه‌های سال ۹۷، برگزار شد.

ابتکار در حمایت از اقدام وزارت آموزش و پرورش در از بین بردن آزمون هایی که نتیجه آن استرس، اضطراب و حمل کیف های سنگین جهت دانش آموزان است گفت: تجربه خانواده ها از این آزمون ها اغلب آثار منفی معنوی و جسمی بر دانش آموزان و خانواده های آنان بوده است.

معاون مدیر جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین از کارها شرکت بهزیستی در تقویت و گسترش اورژانس های اجتمای و ۱۲۳ تقدیر کرد و از نمایندگان مجلس نیز خواهان حمایت از این اورژانس شد.

وی صندوق های اعتبارات خرد جهت زنان روستایی را که دولت جهت استقرار و استحکام آنها تلاش کرده است را یکی از موفق ترین کارها در زمینه اشتغال روستایی دانست.

آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی / ابتکار خبر داد

ابتکار از مهمترین برنامه های این معاونت را تشویق و حمایت از فعالیت زنان در عرصه ICT, IT به عنوان ابزار توانمند سازی آنان دانست و افزود: قرار است با همکاری وزارت ارتباطات و کارگروه کارآفرینی معاونت این پرسشها پیگیری شوند.

در ادامه این نشست، سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نخستین گزارش جلسه ستاد ملی زن و خانواده به ریاست دکتر روحانی را ارائه کرد.

نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جهت همکاری در برنامه‌های سال ۹۷، برگزار شد.

وی با اشاره به سند توسعه اشتغال نیز گفت: این معاونت تلاش کرده در بحث اشتغال به گونه ای عمل کند تا دسترسی بهتر به مواردی مانند استفاده از وام های اشتغال و تسهیلات بانکی جهت زنان فراهم شود.

باستانی تاکید کرد: اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی خانواده با تأکید بر نقش حوزه های علمیه از طرف این معاونت پیگیری می شود.

آماده شدن طرح مقابله با اسیدپاشی / ابتکار خبر داد

اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در گزارشی به ارائه آخرین آمارها از اوضاع زنان در کشور عزیزمان ایران که اخیرا به روز شده است است اشاره کرد و گفت: دو سی دی تقدیم نمایندگان و اعضای فراکسیون زنان و خانواده می شود که جهت دسترسی به آخرین آمارها از اوضاع زنان در هر استان بافایده و کاربردی خواهد بود.

در ادامه این نشست، پروانه مافی مدیر فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در معاونت امور زنان و خانواده، بهره وری روند خوبی داشته هست، راجع به برنامه معاونت زنان در دولت دوازدهم و برنامه ششم توسعه نیز گفت: تقسیم کار فرابخشی جهت اجرای سیاست های کلی خانواده، پیگیری روند بازبینی نظام حقوقی و قوانین و مقررات مرتبط با حقوق خانواده، ارزش گذاری کار خانگی زنان و لحاظ کردن آن در حساب های ملی و توازن میان کار و زندگی با تصویب بسته جامع حمایتی زنان شاغل از جمله مواردی است که باید جهت انجام برنامه سیاستگذاری شود و امیدواریم که برنامه عمل و گزارش اقدام آنها را دریافت کنیم.

وی در ادامه به ضرورت حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: معاونت زنان و خانواده از دستگاه های اجرایی درخواست کند تا بخشی از بودجه را جهت حمایت از مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار و زنان کارافرین تخصیص داده شده است دهند.

مافی افزود: آمارهایی که از خشونت علیه زنان ارائه می شود بیانگر آن است که باید به صورت جدی تری لایحه منع خشونت علیه زنان جهت ارسال به مجلس پیگیری شود و ما در انتظار ارسال لایحه هستیم.

در این نشست معصومه آقاپور، نماینده مردم شبستر در مجلس با اشاره به اینکه بااهمیت ترین سال جهت فعالیت های مجلس کنونی سال ۹۷ هست، از همکاری با دولت در حوزه زنان استقبال کرد.

وی از معاون رییس جمهور خواست تا در حمایت از کالای ایرانی که زنان می توانند در تولید و مصرف آن نقش مهمی داشته باشد و تا تاسیس بازارهای روز جهت زنان که از وزارت کشور خواسته شده است بود پیگیری و همچنین از طریق وزارتخانه های امور خارجه و صنعت نیز عنوان دنبال شود.

زهرا سعیدی، نماینده مردم مبارکه در مجلس نیز خواست تا نمایندگان زن به علت فزونی مراجعاتی که از سوی زنان دارند مورد حمایت زیاد قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت زنان و خانواده مدیر جمهوری، فاطمه حسینی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس نیز در این نشست با اشاره به بعضی چالش ها که لایحه منع خشونت زنان با آن روبروست، خواستار هماهنگی زیاد جهت به نتیجه رسیدن عنوان شد.

وی گفت: به علت همین چالش ها و اینکه بحث اسیدپاشی را فعلا نمی توان منوط به نتیجه رسیدن لایحه منع خشونت علیه زنان کرد، طرح مقابله با اسیدپاشی آماده شده است و در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: آموزش | برنامه | خانواده | خانواده | برنامه ریزی | ریاست جمهوری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs