حصار زنجان بهداشت امکانات بیمارستان

حصار: زنجان بهداشت امکانات بیمارستان علوم پزشکی رونمایی زنجان بهداشت و درمان

گت بلاگز اخبار اجتماعی میزان مجاز دودی کردن شیشه‌ی ماشین چقدر است؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: استفاده از شیشه دودی جهت وسایل نقلیه به‌نحوی‌که راننده و سرنشینان قابل‌تشخیص نباشند ممنوع است.

میزان مجاز دودی کردن شیشه‌ی ماشین چقدر است؟

میزان مجاز دودی کردن شیشه ی ماشین چقدر است؟

عبارات مهم : ماشین

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: استفاده از شیشه دودی جهت وسایل نقلیه به نحوی که راننده و سرنشینان قابل تشخیص نباشند ممنوع است.

سرهنگ «محسن ناصری» در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با شروع فصل گرما بعضی از رانندگان به جهت جلوگیری از تابش نور خورشید به داخل خودورهامبادرت به راه اندازی برچسب دودی بر روی سطوح داخلی شیشه ها می کنند که این امر علاوه بر اینکه باعث کم کردن میدان دید راننده به خاص در شرایط نامساعد هوا و نیز وقت تاریکی می گردد و باعث زیاد کردن وقوع تصادفات شده است و می تواند تبعات سوء امنیتی و ناهنجاری های اخلاقی نیز به دنبال داشته باشد.

میزان مجاز دودی کردن شیشه‌ی ماشین چقدر است؟

ناصری با اشاره به اینکه در قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به میزان مجاز شیشه دودی به صورت کمی و درصدی اشاره نشده هست، افزود: استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده وسرنشنان قابل تشخیص نباشند تخلف محسوب شده است و برابرجدول جرائم تخلفات راهنمایی و رانندگی مرتکبین درکلان شهرها ومراکزاستان ها و بزرگراه ها500 هزار ریال و در سایر شهرها 300هزار جریمه می شوند.

وی ادامه داد: در مراکز تعویض پلاک خودرو،نیز چنانچه میزان غلظت شیشه های دودی خودروهای نو شماره دارای مجوز از موسسه استاندارد نباشند یا دیگر خودروها برچسب های غیرمجاز شیشه دودی داشته باشند به نحوی که از فاصله ی سه متری به تشخیص افسر کارشناس ،راننده و سرنشین ماشین دیده نشوند، تا برطرف اثر از اقدام به انجام روند تعویض پلاک خودداری می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: استفاده از شیشه دودی جهت وسایل نقلیه به‌نحوی‌که راننده و سرنشینان قابل‌تشخیص نباشند ممنوع است.

ناصری یادآور شد: تذکرات مورد نیاز به نصابان داده شده است است که در صورت راه اندازی برچسب های غیرمجاز وعدم توجه به ضوابط برابر مقررات با آن ها رفتارخواهدشد.

واژه های کلیدی: ماشین | راننده | رانندگی | راهنمایی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs